سامانه هوشمند یادآوری پرداخت حق بیمه کارا

بیمه شدگان عزیز پس از یک بار استفاده از سامانه هوشمند پیامکی کارا به صورت رایگان عضو سامانه هوشمند یادآوری پرداخت حق بیمه کارا شده و سامانه با ارسال هوشمند پیامک یادآوری به بیمه شده، مانع فراموشی پرداخت حق بیمه و عواقب آن می شود.


در صورت عدم پرداخت به موقع حق بیمه چه اتفاقی می افتد؟

اگرچه سازمان تامین اجتماعی مهلت یک ماهه برای زمان پرداخت مبلغ حق بیمه و ارسال لیست حق بیمه به سازمان در نظر گرفته است، اما برخی از بیمه شدگان بخاطر مشغولیت ذهنی و مشکلات دیگر موفق به پرداخت حق بیمه در زمان معین شده نشده و طبق قوانین سازمان تامین اجتماعی جریمه می شوند.

میزان جریمه عدم پرداخت حق بیمه در نوع های بیمه مختلف است.


مهلت قانونی جهت تحویل لیست وپرداخت حق بیمه هر ماه حداکثر تاپایان آخرین روز ماه بعد است.
 
 
برای کارفرمایان کارگاههای مشمول معافیت سهم کارفرما تا میزان 5 نفر این مهلت تا آخرین روز دوماه بعد خواهد بود.
 
 
درصورت تاخیر یا عدم ارسال لیست و همچنین تاخیر یا عدم پرداخت حق بیمه مربوط به هرماه درمهلت تعیین شده کارفرما برحسب قانون جرایم درهرمورد ملزم به پرداخت جریمه خواهد بود.
 
 
جریمه تاخیر ارسال لیست باتوجه به میزان حق بیمه متعلقه و براساس قانون جرائم مصوب 9/5/73 مجلس شورای اسلامی محاسبه و جریمه تاخیر تادیه پرداخت حق بیمه، به میزان 2% حق بیمه ماهیانه برای هر ماه تاخیر پرداخت و براساس قانون نوسازی صنایع مصوب 26/5/82، محاسبه و مطالبه خواهد شد.
 
 
اگر کارفرما به دلیل تاخیر درپرداخت حق بیمه یا عدم پرداخت آن ( همچنین تاخیر یا عدم ارسال لیست ) مشمول جریمه شود واصل حق بیمه و بیمه بیکاری را قبل از صدور برگ لازم الاجرا کلاً پرداخت نماید. ازپرداخت 30% جریمه های مربوطه معاف خواهد بود
 
 
با صدور برگ لازم الاجرا، معافیت 30% جریمه های متعلقه لغو و علاوه بر آن یک بیستم بدهی به عنوان نیم عشر اجرایی به کارگاه تعلق خواهد گرفت.

انتشار یافته در سامانه تامین اجتماعی

استخدام در شرکت فنی مهندسی نظر پرداز کارا (دانش بنیان)
جذب نیرو از مبتدی تا حرفه ای در حوزه های:
 برنامه نویسی و طراحی نرم افزار
دیجیتال مارکتینگ
گرافیک
حسابداری
بازایابی
اداری - مالی

جهت ثبت نام به سایت شرکت به آدرس https://NazarPardaz.ir مراجعه نمائید.
آدرس: شهرضا، خیابان شهید بهشتی، حد فاصل میدان هلال احمر و میدان حر
تلفن: 03191009093
×